Kanada viskas Soome jäähokimeeskonna auti! (1)

Meeste jäähoki veerandfinaalis seisab põhjanaaber Soome teel ees Kanada. Kaks kolmandikku lõppes väravateta, kuid kolmanda perioodi alguses läks Kanada 1:0 ette ning see vise otsustas ka kohtumise.

ENNE KOHTUMIST:

Arvestades, et Lõuna-Korea valmistas eile Soomele probleeme eelkõige kõrge ja agressiivse pressinguga, võib sama taktikat oodata ka kaks olümpiakulda järjest võitnud Kanadalt, kes mängitab julgelt kõiki nelja ründekolmikut ja jaotab niiviisi koormust.

Ükski Soome medal kolmel eelmisel olümpial ei tulnud lihtsalt. 2006 Torinos alistati teel finaali USA 4:3 ja Venemaa 4:0. 2010 oldi veerandfinaalis 2:0 üle Tšehhist ning 2014 Sotšis mängiti veerandfinaalis 3:1 üle võõrustaja Venemaa. Kõik need kolm poolfinaalikohta on Soome välja võidelnud rängas lahingus tugeva vastasega. Täpselt säärane matš ootab Soomet ka täna Kanadaga.