Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Motivatsioonipuuduses Johaug leidis pääsetee

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Therese Johaug treenimas | FOTO: Kristiansen, Tore / VG/NTB scanpix

Võistluskeelu pikenemise tõttu Pyeongchangi taliolümpialt eemale jääv norralanna Therese Johaug on kindlameelne: treener Pål Gunnar Mikkelsplassi sõnul läheb suusataja juba sellel talvel treenima 2019. aasta MMi toimumispaika Seefeldisse.

Mikkelsplass rääkis NRK-le, et kuigi norralanna oli vahepeal motivatsioonipuuduses, leidis Johaug pääsetee ning on võtnud endale plaaniks 2019. aastal peetava MMi. Kuigi Johaugi võistluskeeld lõppeb alles 18. aprillil 2018. aastal, tohib ta koondisest eraldi treenida ning siirdub ka talvel Alpidesse harjutama.

Esmalt treenitakse Seiser Almis, seejärel minnakse Austriasse Seefeldisse. «Ta saab seda kasutada motivaatorina, sest kuna ta võistelda ei saa, peab ta millegagi end üles kütma,» rääkis Mikkelsplass plaanidest.

MIS JOHAUGIGA JUHTUS?

CAS otsustas karistada Johaugi 18-kuulise võistluskeeluga, mille alguseks arvestatakse 18. oktoober 2016. Võistluskeeld kestab seega 2018. aasta 18. aprillini ja jätab Johaugi eemale Pyeongchangi taliolümpiamängudest.

Johaug väitis, et dopingaine klostebool sattus tema organismi läbi treeneri ostetud kreemi, mida ta kasutas päikesepõletuse saanud huulte võidmiseks. Norra Olümpiakomitee määras Johaugile karistuseks 13-kuulise võistluskeelu, mis lõppenuks tänavu 18. novembril ja lubanuks norralannal olümpial võistelda. FIS esitas 6. märtsil selle osas CASile kaebuse, mille kohtunike paneel koosseisus Romano F. Subiotto (Suurbritannia), Markus Manninen (Soome) ja Jeffrey G. Benz (USA) pärast 6. juunil peetud istungit rahuldas.

CASi paneel põhjendas karistuse karmistamist nõnda: «Pärast täielikku tutvumist kaasuse materjalidega leiab paneel, et preili Johaug ei kontrollinud kasutatud ravimi pakendit, kus oli kirjas nii keelatud aine toote koostisosade seas kui ka eraldi dopinguhoiatus. Säärased tegemata jätmised tõid kaasa antidopingureeglite rikkumise, mis rikkus sportlase senise puhta registri.

Paneel rõhutas, et seoses kohustusega tagada antidopingureeglite järgimisel võrdne kohtlemine, tuleb rakendada proportsionaalset karistust, mis peegeldab rikkumise tõsidust. Paneel märgib, et antud kaasuses, kus jutt käib mitte-tähtsast veast, sätestab 2015. aasta maailma antidopingukoodeks 12-24-kuulise võistluskeelu. Paneel leidis, et antud kaasuses on õiglaseks karistuseks 18-kuuline võistluskeeld.»

Tagasi üles