Põhja-Koreas käinud Bramanis: olümpiaboikott on tõenäoline

Riho-Bruno Bramanis poseerib Põhja-Korea kõige tihedama liiklusega maantee taustal. Et seal autosid näha, tuleb oodata aga vähemalt veerand tundi. Foto: erakogu.

FOTO: Erakogu

Prantsusmaa olümpiakoondis ähvardab 2018. aasta Pyeongchangi olümpiamänge boikoteerida, kui Lõuna-Korea ei suuda sportlaste turvalisust garanteerida. Sama teevad ilmselt paljud teisedki olümpiadelegatsioonid, arvab eile Põhja-Koreast naasnud Eesti läbi aegade üks edukamaid käsipallureid Riho-Bruno Bramanis.

Tellijale

Bramanis käis Põhja-Koreas tööasjus. Nimelt juhtis ta 18-liikmelist reisigruppi, kes alustas oma teekonda Pyongyangi eelmisel reedel. See tähendas, et Tallinnast istuti lennukile mõni tund pärast seda, kui maailmameediasse ilmusid uudised järjekordsest Põhja-Korea raketikatsetusest. Sel korral saadeti Pyongyangi lähistelt teele rakett, mis lendas umbes 3700 kilomeetri kaugusele ning kuni 770 kilomeetri kõrgusel. Rakett lendas üle Jaapani põhjaosas asuva Hokkaidō saare ning kukkus Vaiksesse ookeani.

«Eks ma ikka mõtlesin, kas on vaja sinna just praegu minna,» rääkis Bramanis ning lisas, et ükski reisija oma lendu ei tühistanud. «Tagantjärele mõeldes ei võtnud me Põhja-Koreasse reisides riski, sest see oli üks turvalisemaid reise, mis üldse olla saab.»

Tagasi üles