Kristjan Ilves loovutas rullsuusarajal olulisi sekundeid

Kristjan Ilves.
Kristjan Ilves. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti suurim olümpialootus, kahevõistleja Kristjan Ilves saavutas Sloveenias Planicas suvisel maailmakarika etapil 11. koha.

Eilses esialgses võistlusvoorus päeva pikimat õhulendu näidanud Ilves pääses suusarajale siiski teisena, sest täna aset leidnud võistlushüpetes tunnistas eestlane Prantsusmaa kahevõistleja Maxime Lauherte’i paremust. Ilvese punktisummaks kogunes 130,3.

Rullsuusasõitu tosin sekundit pärast prantslast alustanud Ilves kaotas 10 kilomeetri pikkusel distantsil üheksa kohta ning lõpetas võistluse 11. mehena. Võidutsenud norralane Magnus Moan edestas eestlasest 54 sekundiga. Moanile järgnesid tema kaasmaalased Espen Andersen ja Jan Schmid.

Hüppevõistluse 27. võistleja Karl-August Tiirmaa möödus rajal kahest mehest ning saavutas 25. koha, Kail Piho ületas finišijoone 45. sportlasena. Hüppevõistlusel ebaõnnestunud Andreas Ilves rullsuuski alla ei pannudki.