ROK karistas jälle venelasi, lätlased tõusevad 5. kohalt medalile

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Möödunud nädalavahetusel võistlesid Aleksandr Kasjanov ja Aleksei Puškarjov Kanadas peetud MK-etapil kelguga, mille küljele oli kirjutatud «tõde on meie poolt». MK-etapil kahebobide seas neljanda koha saanud meeste tulemus Sotši olümpial tühistati ja nad said eluaegse olümpiamängudel võistlemise keelu.

FOTO: DARRYL DYCK/AP/Scanpix

Rahvusvahelise Olümpiakomitee distsiplinaarkomisjon tühistas järjekordsete Venemaa sportlaste tulemused Sotši taliolümpiamängudel. Tegu on Venemaa bobisõitjate Aleksander Kasjanovi, Ilvir Huzini ja Aleksei Puškarjoviga, kellele kõigile määrati dopingureeglite rikkumise eest ka eluaegne olümpiamängudel osalemise keeld.

Nimetatud kolmik kuulus koos Maksim Beluginiga (ei ole praeguse seisuga karistatud) Sotši olümpial Venemaa teise neljabobi koosseisu, mis lõpetas võistluse neljanda kohaga. Kasjanov ja Belugin moodustasid ka kahebobil neljanda koha saavutanud meeskonna.

Need mõlemad neljandad kohad on tühistatud ning kuna nii kahe- kui ka neljabobil on diskvalifitseeritud ka kuldmedali võitnud Venemaa esimene meeskond (vahele on jäänud mõlemat kelku juhtinud piloot Aleksandr Zubkov ning neljabobi tiimiliikmed Dmitri Trunenkov ja Aleksei Negodaylo), tõusevad mõlemal alal pronksile algselt viienda koha saanud tiimid.

Kahebobil kuulub pronks nüüd Läti esimesele tiimile (kuld läheb Šveitsile ja hõbe USA-le) ning neljabobil Suurbritanniale (kuld Lätile, hõbe USA-le).

Tagasi üles