Nördinud USA laskesuusatajad: venelaste pettus röövis meilt tohutult palju

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Sara Studebaker

FOTO: KAI PFAFFENBACH/REUTERS

USA laskesuusatajad on sügavalt pettunud. Kuigi veneannade Olga Viluhhina ja Jana Romanona dopingukaristuse tõttu tõusti Sotši olümpia teatesõidus kuuendaks, ei mängi see teadmine pea neli aastat pärast võistluste toimumist enam suurt midagi.

«See võttis meil aega kõigest neli aastat, aga nüüd on meie ajalooline 7. koht muutunud 6. kohaks. See tähendab, et tegu on USA laskesuusatamise teatesõidu parima koha kordamisega. Paraku läks selleks neli aastat aega. Kuna saime alguses 7. koha, tähendas see mitmele tiimikaaslasele, et nad ei saanud MK-sarja otsepääset ning jäid ilma toetusrahadest,» kirjutas naiskonna liige Sara Studebaker Facebooki.

Tema tiimikaaslane Annelies Cook valis enda väljaelamiseks Instagrami, kus kirjutas, et dopingu vastu võitlemine muutus tema jaoks nüüd veelgi isiklikumaks. «Päris metsik on mõelda, mida tähendanuks kohe alguses 6. koht meie jaoks. Aitäh lilletseremoonia eest, mida me kunagi ei saanud, Venemaa. A-koondise staatus ning rahastus 2015. aastaks, otsepääse MK-sarja...,» loetles Cook saamata jäänud hüvesid.

Tagasi üles