Kuus Venemaa suusatajat said MK-sarjas stardikeelu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Eelmisel nädalavahetusel Rukal sõidetud hooaja esimesel MK-etapil oli Maksim Võlegžanin veel stardis, aga Lillehammeris enam mitte.

FOTO: LEHTIKUVA/REUTERS/Scanpix

Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) määras kuuele novembri alguses Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) käest karistada saanud Venemaa suusatajale esialgse võistluskeelu.

«FIS on sügavalt nördinud, et aset leidis laiaulatuslik ja süstemaatiline vandenõu, mille eesmärk oli vältida Venemaa sportlaste positiivseid dopinguproove Sotši olümpial. Kõike seda on ROK oma motiveeritud otsuses veenvalt tõestanud ja detailselt kirjeldanud,» teatas FIS.

FISi dopingupaneel alustab nüüd oma uurimist ja tavapärast protsessi, mille käigus saavad sõnaõiguse ka süüdistatavad sportlased, aga «eesmärgiga tagada aus konkurents MK-sarjas ja taliolümpiamängudele kvalifitseerumisel», on kõik kuus suusatajat tänasest alates võistluskeelu all.

Nendeks on Aleksandr Legkov, Jevgeni Belov, Julia Ivanova, Jevgenija Šapovalova, Aleksei Petuhhov ja Maksim Võlegžanin. Kuuikust kõik peale Legkovi ja Ivanova olid nimetatud nädalavahetuse Lillehammeri MK-etapiks Venemaa koondisesse, aga ei saa nüüd Norras starti minna.

ROKi distsiplinaarkomisjon tuvastas nimetatud kuue suusataja ja veel mitmete sportlaste puhul rikkumise, mis seisneb dopinguprooviga manipuleerimises. Kõiki on karistatud Sotši tulemuste tühistamise ja eluaegse olümpiakeeluga.

ROKi jurisdiktsioon ei kata ülejäänud võistlusi, vaid seal peavad tegutsema rahvusvahelised alaliidud, kes said selleks ainese, kui ROK avaldas esmaspäeva õhtul esimese motiveeritud otsuse (puudutas Legkovi), kus rikkumise detailid kõik põhjalikult kirjas.

    Tagasi üles