Saarepuu teisest MK-etapist: üks sprinter veerandfinaalis oleks õnnestumine

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Anti Saarepuu.

FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti meessprinterid alustasid möödunud nädalavahetusel MK-sarja positiivselt: Marko Kilp ja Raido Ränkel jõudsid klassikasprindis vastavalt pool- ja veerandfinaali. Homme on eestlased uuesti võistlustules, taaskord klassikasprindis, kuid sedapuhku Lillehammeris.

Sportlased jõudsid võistluspaika eile, Team Haanja treener ja endine tippsprinter Anti Saarepuu saabub hoolealuste juurde võistluspäeva eelsel õhtul. Seetõttu ei osanud Saarepuu ka sealsetest tingimustest rääkida, kuid nagu Lillehammer ikka – raske jõukatsumus.

«Sprindiring on väga korralik. Seal on kaks head tõusu ja Markole sobib vahelduv sõidustiil superhästi,» lausus Saarepuu. Treeneri sõnul võistles Kilp eelmisel nädalavahetusel ühel oma lemmikuimal rajal, kuid üldjoontes erilist vahet pole. Tuleb hakkama saada ka Lillehammeris.

Kokku on võistlustules neli eestlast: Kilp, Ränkel, Karel Tammjärv ja Kein Einaste. Ruka vabatehnika jälitussõidu vahele jätnud Tammjärv on kergest kurguvalust kenasti taastunud ja homme kindlasti rajal. «Mittestartimine oli õige otsus. Kõik mehed on terved,» rõõmustas Saarepuu.

Hooaja avaetapil 11. kohal platseerunud ja sellega olümpiapääsme taganud Kilp võttis koondiselt suuremad pinged maha. Kas nüüd minnakse lajatama? «Markol oli kõva pingelangus, ka Raidol,» sõnas Saarepuu. «Sprinti on alati raske ette ennustada, hetkel prognoosida pole mõtet. Läheme endast kõik andma ja kui üks kvalifitseeruks (30 parema hulka) – see oleks juba õnnestumine pärast edukat hooaja algust.»

Ruka MK-etapi võitis norralane Johannes Høsflot Klæbo, teine oli tema kaasmaalane Pål Golberg ning kolmes rootslane Calle Halfvarsson. Saarepuu sõnul on samad mehed favoriidid ka Lillehammeris, kuid lisas sinna nimekirja ka teised norrakad, venelased, soomlased ja rootslased eesotsas Theodor Petersoniga.

Ootame järjekordset sähvatust ka eestlastelt. Kui kaugel nad tegelikult maailma kõige kõrgemast seltskonnast on? «Sinnani on veel minna. Seda, kas Marko sõidab lähiajal ka finaalis, on väga raske öelda, aga selle nimel näeme vaeva,» selgitas treener.

«Nädal enne Ruka etappi arvasin, et kui Marko suudab end eelsõiduks kokku võtta, siis sealt edasi jõuda on juba väga raske. Hooaja põhivõistlus on veebruaris, oleme hooaega hästi alustanud, see on hea,» lisas Saarepuu.

Tagasi üles