Norra laskesuusataja ei mõista, miks natsiks sõimatud tšehh venelaste vastu nii õel on

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Tiril Eckhoff

FOTO: Sergei Bobylev/Sergei Bobylev/TASS

Esmaspäeval teatas Rahvusvaheline Olümpiakomitee, et tühistas Venemaa laskesuusatajate Olga Viluhhina ja Jana Romanona tulemused Sotši olümpiamängudelt, mis tähendas, et Tšehhi naiskond tõusis Sotši olümpial teatesõidus pronksmedalile. 

Naiskonna liige Gabriela Koukalová kirjutas selle peale Facebooki, et venelased ei saa aru, et võitmisest palju olulisem on ausus ning õiglus. Lisaks ütles ta, et tema hinnangul tuleks venelased 70 päeva pärast algavatelt taliolümpiamängudelt eemale jätta.

Oma väljaütlemise tõttu langes Koukalová õelate küberkiusajate kätte, kes nimetasid Koukalovát lausa natsiks. Selle peale kirjutas Koukalová uue Facebooki postituse, kus sõnas, et tal on kahju ausatest võistlejatest, kes dopingupetiste tõttu kannatavad.

Venelaste kaitseks on aga välja astunud Norra laskesuusataja Tiril Eckhoff, kes ei mõista, miks Koukalová venelaste suhte sedavõrd karmisõnaline on. «See oleks ebaaus, kui venelasi olümpiale ei lubataks. Paljud neist on puhtad. Venelaste seas on ka häid inimesi, ta ei peaks nende suhtes nii karm olema,» ütles Sotši segateate kuldmedalist Eckhoff.

Teine Norra laskesuusataja Marte Olsbu aga mõistab Koukalová reaktsiooni. «Medal neli aastat hiljem saada pole kindlasti sama tunne. Mõistan, miks ta nii reageeris. Samas on mul raske ilma tõenditeta seda olukorda kommenteerida,» ütles Olsbu.

Tagasi üles