Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Holter hoiab olümpiaunistust elus

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Karoliine Holter MK-etapil. | FOTO: Erakogu

«Üks päev korraga. Hetkel läheb kõik plaanipäraselt,» võtab freestyle-suusataja Karoliine Holter asjade seisu kokku. Ta ei taha suuri sõnu teha. Aga unistust maha matta samuti mitte.

Novembri alguses tegi ta jõusaalis harjutusi, kui põlv järele andis. Diagnoos oli tõsine: põlve esimene ristatiside katki, meniskist tükk väljas. Samasugune vigastus tõmbas kriipsu peale Kelly Sildaru olümpialootusele, ent Holter julgeb veel Pyeongchangi nõlvadest mõelda.

Enne vigastust jõudis Sildaru teha MK-sarjas ühe stardi ja koguda Uus-Meremaal saadud võidu eest 100 punkti. Et olümpiakoht on ette nähtud sportlasele, mitte riigile, saaks Holter seda kohta kasutada, kuna FISi vajalik norm on tal täidetud. «Agasid» on siiski mitu.

Esiteks: enne olümpiat peetakse veel kolm MK-etappi ning nende eel on Sildaru (ehk Eesti) kvalifikatsioonitabelis 22. real. Olümpiale pääseb 24 naist, jälitajatest on Sildaru punktisummale väga lähedale jõudnud neli sportlast. Riigikvoodist pole abi, sest Pyeongchangis lubatakse rajale neli ühe riigi naist, 24 parema hulgas aga ükski riik seda piiri praeguse seisuga ei ületa. Samuti on valdavalt tegu suurte suusariikidega, kus isegi mõne sportlase vigastuse korral poleks talle asendaja leidmine probleem.

Teiseks: isegi kui koht säilib ja Holter põlve jaanuari lõpuks korda saab, pole tal ilmselt võimalik end enne olümpiat mõnel võistlusel proovile panna. «Eks ma pean esmalt proovima, kas ikka suudan suuskadel seista. Niisama ma ju olümpiale ei lähe,» sõnas Holter, kes käib praegu ühtaegu Tartu Ülikoolis põlve ravimas ning Eesti Maaülikoolis füsioterapeudi juures jalalihast tugevdamas. Sildaruga raviplaane ei võrrelda: vigastus oli küll sarnane, tehtud operatsioon aga erinev.

Igatahes on Eesti Olümpiakomitee Holteri nime Pyeongchangis üles andnud. «Kui koht on olemas, norm täidetud ja sportlane ise tahab, siis on minek,» võttis Eesti olümpiadelegatsiooni juht Martti Raju EOK suhtumise kokku. «28. jaanuariks pean ära tegema nimelise ülesandmise, kolm päeva varem koguneb meie täitevkomitee delegatsiooni kinnitama. Seni on Karoliinel aega.»

Üks võimalus oleks Holteril Raju sõnul veel – täita vajalik FIS-punkt ka rennisõidus. Seal on konkurents väiksem ning Sildaru kogutud 80 punkti annaksid Eestile märksa suurema tõenäosusega Pyeongchangi-pileti. Selle variandi kummutab Holter aga kindlalt: «Ma ei tunneta renni nii hästi, pole seda võistlustel üldse sõitnud.»

Kõlab kokkuvõttes nagu pöörane plaan? Aga unistused peavadki elust suuremad olema, usub Holter. «Kui tõesti olümpiale jõuan, tahan seal sõitu nautida. Milleks muidu sporti teha? Ikka ju sellepärast, et meeldib!»

Tagasi üles