Kahju: Marko Kilp jäi napilt veerandfinaalist välja

Marko Kilp.
Marko Kilp. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Murdmaasuusatamise hooaja teisel MK-etapil Lillehammeris olid esimesel võistluspäeval stardis neli Eesti sportlast: ükski eestlane ei pääsenud klassikasprindis veerandfinaali ehk 30 parema hulka.

Parima eestlasena saavutas 31. koha Marko Kilp, kes kaotas kvalifikatsiooni võitnud norralasele Johannes Høsflot Klæbole 13,39 sekundiga. Edasipääsust jäi teda lahutama vaid 0,84 sekundit.

Raido Ränkel (+15,03) platseerus 45., Karel Tammjärv (+15,78) 49. ja Kein Einaste (+24,57) 69. positsioonil.

Naiste arvestuses suusatas parima kvalifikatsiooniaja ameeriklanna Sadie Bjornsen. Eestlannasid stardis polnud.