Sprindis ebaõnnestunud Northug läks metsa peitu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Petter Northug.

FOTO: JON OLAV NESVOLD/imago/Bildbyran

Norra suusaäss Petter Northug sai murdmaasuusatamise hooaja teisel MK-etapil Lillehammeris klassikasprindis 32. koha ehk jäi teisena veerandfinaalist välja.

Pärast kvalifikatsioonisõitu norralane ajakirjanikega ei rääkinud, vaid siirdus koheselt metsa pingeid maandama. Norra ajalehe VB andmetel polnud Northug metsast naasnud ka veerand- ja poolfinaalideks. Suusataja käitumist ei osanud kommenteerida ka tema hooldemeister.

Northug oli kokku kadunud kaks tundi. Kui ta lõpuks suusastaadionile tagasi tuli, istus ta koos hooldemehe Vidar Undebakkega autosse ning sõitis minema. Taaskord ajakirjanikele kommentaare andamata.

Norra sprinditreeneri Arild Monseni sõnul jäi Northugi esitus Lillehammeris veidi nõrgaks. «Olen üllatunud, et ta Klæbole nii palju kaotas. Samas näitas Klæbo klassi.»

Kas Northugi näeb stardis ka järgmisel nädalavahetusel Davosis, pole veel kindel. Norra suusakoondise mänedžeri sõnul pole kellegi koht Davosis praegu garanteeritud.

Northugi jaoks oli tegemist hooaja esimese tõsisema võistlusega ning tänane pettumust valmistav tulemus tähendab, et Pyeongchangi olümpiapileti püüdmiseks peab norralane veel pingutama. Eelmisel nädalal peetud Ruka MK-etapil Northug koondise koosseisu ei mahtunud.

Kodusel MK-etapil edestasid Northugi koguni tosin Norra suusatajat. 

Tagasi üles