MK-punktidele sõitnud Zahkna: täna õnnestus kõik

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Rene Zahkna.

FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Rootsis Östersundis jätkuval laskesuusatamise MK-etapil oli täna kavas meeste 10 kilomeetri sprindidistants, eestlastest pääsesid homsesse jälitussõitu Rene Zahkna ja Kalev Ermits. 

Head minekut suusarajal ning kindlat kätt lasketiirudes näidanud Zahkna kordas täna oma karjääri parimat tulemust ning lõpetas kõrgel 34. positsioonil (+1,10.0; 0+0). 23-aastane noormees sõnas pärast võistlust, et kiire ja kindel tegutsemine lasketiirus sai täna otsustavaks.

«Suutsin tiirudes tegutseda kiiresti ning suusarajal toimunuga võib samuti rahule jääda,» sõnas Zahkna vahetult pärast võistlust. «Täna õnnestus kõik,» lisas ta.

«Vahetult enne starti sadas Östersundis vihma ning rada oli väga jäine. Tekkis olukord, kus kõik mehed olid suusarajal väga võrdsete aegadega ning puhas laskmine mängis seetõttu väga suurt rolli,» kirjeldas Zahkna tänaseid olusid. «Juba ainuüksi ühte trahvi oleks suusarajal olnud väga keeruline tagasi sõita,» nentis ta.

Homsesse jälitussõitu võitles ennast ka Kalev Ermits. Lamadestiiru järel kahele trahviringile läinud Ermits lahkus püstitiirust aga puhtalt ning tasuks täna tubli 49. koht (+1.37,0; 2+0). Kauri Kõiv lõpetas 80. positsioonil (+2.27,9; 0+1).

Tagasi üles