Slaalomitäht säras kiirlaskumises hoolimata veidrast elektrikatkestusest

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Slaalomispets Mikaela Shiffrin võitis kiirlaskumise MK-etapi.

FOTO: Sergei Belski/USA Today Sports/Scanpix

Slaalomitäht Mikaela Shiffrin startis kiirlaskumises karjääri jooksul alles neljandat korda, kuid see ei takistanud tal Kanadas Lake Louise'is MK-etapi võidule tuiskamast. Võistlust vürtsitas ootamatu elektrikatkestus, mis seiskas kõik liftid ja tõstukid, kuid sõidud said siiski peetud.

22-aastane Shiffrin, kes on slaalomis olümpiavõitja ja maailmameister, edestas lõpuks Viktoria Rebensburgi 0,13 sekundiga ning kasvatas üldarvestuses edu sakslanna ees 149 punktile. Kolmas oli šveitslanna Michelle Gisin, kaotades Shiffrinile 0,17 sekundiga.

Võistlus peeti ebatavalistes tingimustes, sest suusakuurordi ühes alajaamas puhkenud tulekahju jättis kõik tõstukid elektrita ning lükkas stardi tunni ja 15 minuti jagu edasi. Sportlased suudeti aga rajamasinate ja köite abiga nõlvast üles toimetada, seejuures starditi lühendatud rajal ehk kohast, kust tavaliselt pääsevad rajale supersuurslaalomit sõitvad mehed.

«Lühem rada tuli kahtlemata mulle kasuks, sest raja ülemine osa, kust startisime päev varem, on kiire ja see mulle nii hästi ei sobi. Nüüd anti start aga tehnilisemal rajaosal, mis on minu leib,» tõdes ka Shiffrin ise. «Tundsin end juba reedesel võistlusel hästi, seetõttu võtsin nüüd rohkem riske ja need tasusid end ära.»

Omapärane vaatepilt: suusatajad veeti olude sunnil Lake Louise'is mäkke rajamasina järel.

FOTO: USA TODAY Network/Sipa USA/Scanpix

Omapärane vaatepilt: suusatajad veeti olude sunnil Lake Louise'is mäkke rajamasina järel. Esiplaanil võistluse võitnud Mikaela Shiffrin.

FOTO: Sergei Belski/USA Today Sports/Scanpix

Tagasi üles