Sovetski Sport: venelased lubatakse olümpiale, kuid valges dressis

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Pilt, mida Pyeongchangi olümpial kindlasti ei näe: Maksim Võlegžanin ja Aleksandr Legkov on võistluskeelu all, samuti ei tohi venelased ilmselt mängudel kanda oma riigi nimega ega lipuvärvides dressi.

FOTO: DAMIEN MEYER/AFP/Scanpix

Rahvusvaheline Olümpiakomitee avalikustab ametliku otsuse Venemaa sportlaste olümpiale lubamise kohta küll alles 5. detsembril ehk teisipäeval, kuid Sovetski Sport väidab, et on juba välja uurinud: Venemaa sportlased pääsevad talimängudele vaid valges dressis ja olümpialipu all.

Sovetski Spordi kinnitusel ütles «ROKile lähedalseisev isik» neile, et venelased saavad osaleda neutraalsete sportlastena. See tähendab, et neile ei mängita kullavõidu korral Venemaa hümni ja vardasse ei tõuse Venemaa lipp, samuti puudub nende võistlusvormil viide Venemaale. Samasugustel tingimustel said suvisel kergejõustiku MMil võistelda need venelased, kes olid oma puhtust tõestanud.

Pole teada, mismoodi neutraalne staatus Venemaa sportlaste osalemisotsust mõjutab. Näiteks jäähokiliiga KHL on ähvardanud, et ei tee oma mängukalendrisse pausi, kui Venemaa delegatsiooni olümpiale ei lubata. Selle alla käib ka neutraalsete sportlastena osalemine. Kuna olümpiamängude hokiturniirilt jäävad juba niikuinii eemale NHLi mängijad, muudaks KHLi seesugune käik supi veel lahjemaks. Ka Rahvusvahelise Jäähoki Liidu (IIHF) president Rene Fasel on väidetavalt vastu võimalusele, et Venemaa koondis osaleks hokiturniiril valges dressis, kuid paljude alade tippfunktsionärid peavad sellist kompromissi siiski mõistlikuks käiguks.

Suvel Londonis peetud kergejõustiku MMil said kõrgushüppes hõbe- ja pronksmedali võitnud Julia Levtšenko ja Kamila Licwinko juubeldada vastavalt Ukraina ja Poola lipuga. Maailmameistriks tulnud venelannal Maria Lasitskenel (paremal) seda võimalust polnud.

FOTO: Wang Lili/imago/Xinhua

Tagasi üles