Venelasest vilepuhuja: Venemaa tuleb olümpiamängudelt eemale jätta

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Kas näeme Venemaa delegatsiooni olümpial?

FOTO: David J. Phillip/AP/Scanpix

Venemaa antidopinguagentuuri RUSADA endine töötaja Vitali Stepanov, kes aitas paljastada venelaste süstemaatilist dopingutarvitamist, saatis Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele kirja, kus soovitas Venemaa koondise 2018. aasta olümpiamängudelt eemale jätta. Tema sõnul oleks tegu olümpiaajaloo ühe olulisema töövõiduga.

«Venemaa dopingusüsteem on teinud lõpu sadade sportlaste olümpiaunistustele. Kui venelastel lubatakse Pyeongchangi mängudel osaleda, on see ebaaus puhaste sportlaste suhtes, kes on juba pidanud kannatama,» kirjutas Stepanov. «Teie komisjoni võimuses on seda ära hoida.»

ROK määras novembri jooksul hulgale Venemaa sportlastele edasise olümpial osalemise keelu ning tühistas nende tulemused Sotši olümiamängudel. 5. detsembril annab ROK teada, kas Venemaa koondis lubatakse 9.-25. veebruaril toimuvatele Pyeongchangi mängudele. Ühe võimalusena saaksid puhtad Venemaa sportlased küll Lõuna-Koreas võistelda, ent seda neutraalsete sportlastena ehk ilma Venemaa hümni, riigilippu ja ametlikku võistlusdressi kasutamata.

Tagasi üles