680 päeva kurnavat ootust. Nüüd ainult edasi!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Minevikumured seljatatud, vaatab Rene Zahkna ainult tulevikku.

FOTO: Tairo Lutter

13. jaanuaril 2016 pani toona 21-aastane Rene Zahkna maha olulise tähise. Noorte ja juunioride tiitlivõistlustel arvukalt medaleid korjanud laskesuusataja noppis Ruhpoldingis 34. kohaga esimesed punktid täismeeste MK-sarjas. Kümme päeva hiljem tuli Anterselva 40. kohaga lisa. Tol hetkel ei osanud ilmselt keegi arvata, et järgmise punktinoosini kulub koguni 680 päeva.

Ent just nii läks. Alles üleeile lõpetas Zahkna, nüüd passis number 23, pika ooteaja. Ta kordas Östersundi sprindi 34. kohaga karjääri parimat tulemust. Ehkki taoline tulemus ei tähista kaugeltki noormehe kõigi unistuste tabamist, sai ta vähemalt tõdeda: mõõn on ületatud ja olümpiahooaeg alanud lootusrikkalt.

«Tulime MK-karusselli täielikust teadmatusest. Laagrites puudus teistega võrdlusvõimalus, lisaks tulime Eestist musta maa pealt. Meie sõidukiirused ei saanud kõike seda arvestades olla kuidagi konkurentsis,» arutles Zahkna. «Seepärast kartsin märksa hullemat. Aga nüüd saab olla positiivselt üllatunud ja võtta esimest nädalavahetust hea lähtekohana järgmistele.»

Tagasi üles