Kreml: Venemaa ei boikoteeri Pyeongchangi olümpiat

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Venemaa presidendi Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov.

FOTO: Sergey Guneev/Sputnik/Scanpix

Venemaa ei kavatse Pyeongchangi taliolümpiamänge boikoteerida isegi siis, kui nende sportlastel tuleb võistelda neutraalse lipu all, teatas täna Kreml.

«Säärane variant ei ole kaalumisel,» ütles Putini pressiesindaja Dmitri Peskov täna hommikusel pressikonverentsil, teatab Venemaa riiklik uudisteagentuur TASS. Samas ütles Peskov, et Venemaa «keeldub aktsepteerimast paljusid otsuseid, mida WADA meie sportlaste suhtes on langetanud».

Praeguseks on Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) distsiplinaarkomisjon süüdi mõistnud 25 Sotši olümpiamängudel võistelnud Venemaa sportlast. Kõiki karistus on olnud sama: Sotši tulemuste tühistamine ja eluaegne olümpiakeeld.

Teisipäeva õhtul langetab ROKi täitevkomitee otsuse, mis puudutab Venemaa osalemist Pyeongchangi olümpial. Täna valmis endise Šveitsi presidendi Samuel Schmidi juhitud ROKi erikomisjoni raport, mis uuris Venemaa riikliku dopingusüsteemi olemasolu.

Eeldatavasti juhindub homne otsus olulisel määral Schmidi raportist, aga pärast distsiplinaarkomisjoni avaldatud tõendeid on rahvusvahelised olümpia- ja spordiliikumise vaatlejad üpris ühel nõul, et Venemaale saab Pyeongchangis osaks samasugune saatus, mis tänavusel kergejõustiku MMil.

Starti pääsemiseks peavad Venemaa sportlased tõestama, et on dopingust puhtad ja riiklikust dopingusüsteemist puutumata. Ehk sisuliselt võetakse neilt süütuse presumptsioon. Lisaks peavad Venemaa sportlased võistlema neutraalse lipu all. 

    Tagasi üles