Northug peab kaks kuud enne olümpiat aja maha võtma

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Petter Northug möödunud nädalavahetuse Lillehammeri MK-etapil, kus ta piirdus klassikasprindis 32. kohaga.

FOTO: JON OLAV NESVOLD/imago/Bildbyran/Scanpix

Nädalavahetuse Lillehammeri MK-etapil sprindi kvalifikatsioonis 32. kohaga leppinud ja seepeale võistluspaigast sõnagi lausumata lahkunud Petter Northugi probleemide põhjus peitub korrast ära tervises - organism ei talu praegu treeninguid, rääkis Norra peatreener Tor-Anre Hetland.

Pärast Lillehammerit istusid Northug, tema treener Stug Rune Kveen, Hetland ning Norra murdmaajuht Vidar Löfshus maha, et olukorda arutada. Esimesed otsused on lihtsad: Northug ei stardi ei selle nädala lõpus Davosi MK-etapil, samuti mitte järgmisel nädalal Toblachis. 30. detsembril algava Tour de Ski osas jäeti otsad lahtiseks.

«Võib juhtuda, et läheb 14 päeva enne, kui Petter saab normaalselt treenima hakata. Ning enne võistlemist on tal vaja teine 14 päeva harjutamiseks. Võib-olla tuleb Tour de Ski'st loobuda. Aga olümpiamängudeks vormi saavutamiseks on mitmeid mooduseid. Üks neist on kõva trenn ja üksikud võistlused, mitte seitse võistlusstarti üheksa päeva jooksul. Arutasime erinevaid lahendusi, aga hetkel on midagi konkreetset keeruline paika panna, sest Petter pole terve,» rääkis Hetland Norra ajalehele VG.

Norra murdmaakoondise peatreeneri sõnul ei talu Northugi organism hiljutise haiguse tõttu hetkel tõsisemaid treeninguid ja suusamees peab piirduma kergete harjutuskordadega. Samas lükkas Hetland ümber oletuse, et nõrkuse põhjuseks on ületreening. «Ei, ta trennid kulgesid edukalt ja tunne oli hea. Ent siis lõi haigus organismi töökorrast välja. Petter vajab taastumiseks aega.»

Hetland märkis ka, et Northug oli koosviibimisel asjalikult meelestatud. «Petter on realist. Ta oskab ise väga täpselt öelda, millal ta suudab taas tippkonkurentsis võistelda. Praegu peab ta areenilt kõrvale astuma,» sõnas Hetland.

Northug ise piirdus Norra suusaliidu pressiteate vahendusel antud kommentaariga, et koosolek Hetlandi ja Löfshusiga kuldes «väga hästi».

Tagasi üles