Julge trikk viis Saskia Alusalu olümpiale

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Saskia Alusalu.

FOTO: FACEBOOK / UISUTREENER

Täpselt nelja talve eest tegi Saskia Alusalu Calgarys MK-sarja debüüdi. Toona 19-aastane kiiruisupiiga unistas siis vargsi pääsust Sotši taliolümpiale. Tähelepanuväärne, et nüüd saavutas ta täpselt samas paigas suure eesmärgi – pääse Pyeongchangi mängudele on sama hästi taskus.

«Ühisstardis on olümpial 24 kohta, mina asun MK punktiarvestuses 11. kohal. Ainult üks sõit on jäänud. Ikka suhteliselt väga kindel peaks olema,» naeris Alusalu ookeani tagant telefoni. Meenutades nelja aasta taguseid tulemusi, lausus ta: «Siis oli mu 3000 meetri aeg 4.20, nüüd 4.07. Kohe esimesel aastal täiskasvanute hulgas on väga raske olümpiale murda. Pigem ebareaalne isegi. Vahepealne areng on olnud täitsa korralik ja olen praegu väga õnnelik!»

Alusalu jõudis 1988. aasta olümpiaovaalil sihile omapärast taktikat kasutades. Ta otsustas koos treeneriga, et lõpuspurdile lootma jäämise asemel avaneb suurem šanss kahest esimesest vahefinišist sprindipunkte jahtides. Sõjaplaan töötas täiuslikult: Alusalu jõudis mõlemasse vahefinišisse esimesena, millega oli võistluse kokkuvõttes vähemalt neljas koht ja 60 MK-punkti tagatud.

Tagasi üles