Sõõrumaa Venemaale määratud karistusest: seda tuleb aktsepteerida

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa Pyeongchangi olümpiakutse allkirjastamisel.

FOTO: Liis Treimann

Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa tunnistas, et on jõudnud eilse Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) täitevkomitee otsusega Venemaa osas tutvuda vaid läbi ajakirjanduse, kuid lisas, et kõige rohkem on tal kurb meel idanaabrite noorsportlaste üle.

ROKi täitevkomitee otsustas, et 2014. aasta Sotši talimängudel korda saadetud dopingurikkumiste tõttu on Venemaa Olümpiakomitee liikmelisus peatatud minimaalselt Pyeongchangi mängude lõputseremooniani. Lisaks said eluaegseid olümpiakeelde mitmed Venemaa spordifunktsionäärid, sealjuures praegune asepeaminister Vitali Mutko. Kõik kvalifikatsiooninormi täitnud puhtad sportlased pääsevad aga olümpialipu all võistlema.

«Eks ta üks kahetsusväärne asi on kogu selles spordipoliitikas,» ohkas Sõõrumaa vastuseks küsimusele, kas tegu oli hundid-söönud-lambad-terved lahendusega, kus karistada sai Venemaa spordisüsteem, aga mitte sportlased. «Meil (EOK-na) ei ole siin väga palju kommenteerida, sest Rahvusvaheline Olümpiakomitee on meie katuseorganisatsioon ja nende poolt tehtud otsused on praktiliselt ka meie otsused. Ja dopingusse suhtumist ehk nulltolerantsi oleme me juba sadu kordi korranud. Siin järeleandmisi teha ei saanud.»

Sõõrumaa rõhutas, et tema isiklik soov on kogu saaga juures jäänud samaks: et süütud sportlased kannatama ei peaks.

«Ju siis neil on infot piisavalt palju, et selliseid otsuseid teha. Mul ei ole ning jääb üle vaid seda aktsepteerida, mida suured isad otsustavad, ja olla sellega nõus,» naasis Sõõrumaa määratud karistuste juurde. «Mõnes mõttes on kahju, sest mulle lähevad eriti korda noorte- ja lastesport. Nemad vaatavad seda kõike ju täiesti arusaamatu pilguga, et meie omasid pekstakse. Nemad ei saa aru, mis tegelikult toimub ja selle tõttu on võib-olla natukene mõjutatud ka nende tulevik.»

Tagasi üles