Avaldati kahest kullast ilma jäänud venelase dopingujuhtumi detailid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Venemaa koondise sissemarss Sotši olümpiamängude avatseremoonial. Lippu kannab bobisõitja Aleksander Zubkov, kes võitis Sotšis nii kahe- kui ka neljabobil kuldmedali, millest ta praeguseks ROKi distsiplinaarkomisjoni otsusel on seoses dopingurikkumisega ilma jäetud.

FOTO: Mark Humphrey/AP

Kaks nädalat tagasi diskvalifitseeris Rahvusvaheline Olümpiakomitee dopingureeglite rikkumise tõttu Sotši olümpiamängudel meeste bobisõidus kaks kuldmedalit võitnud Venemaa sportlase Aleksandr Zubkovi. Nüüd on avaldatud ka täpsemad detailid Zubkovi dopingureeglite rikkumise osas.

Nimelt tuvastati Zubkovi dopinguproovide järeltestimisel proovide ebanormaalselt kõrge soola sisaldus. Lisaks olid kaks dopinguproovi anumat kriimustatud.

Venemaa dopingulaboris lisati soola puhtale uriinile, mis hiljem vahetati dopinguainet täis uriini vastu. Täpselt samasuguse rikkumise asitõendid on ROKil veel seitsme Venemaa bobikelgutaja suhtes.

Zubkov, kes oli Sotšis Venemaa lipukandja, on ROKi otsuse koos 25 saatusekaaslasega edasi kaevanud rahvusvahelisse spordiarbitraaži.

Tagasi üles