Robert Rooba mängib klubis Jyväskylä JYP.
Robert Rooba mängib klubis Jyväskylä JYP. Foto: Jaanus Lensment

Eesti jäähokikoondislase Robert Rooba leivaisa Jyväskylä JYP alistas 26. detsembril Soome kõrgliigas viimasel positsioonil paikneva Jukurit meeskonna 3:2.

Jukurit asus kohtumist teisel kolmandikul kahe väravaga juhtima, kuid kodujääl mänginud Rooba tööandja viskas kolmandal veerandajal omakorda kaks tabamust ning võitja selgitati lisaajal – Jyävskylä esindusmeeskond viskas üleajal ühe värava ning võitis matši 3:2.

Eestlane viibis väljakul veidi alla kümne minuti ja sooritas selle ajaga kaks pealeviset.

JYP hoiab Soome kõrgliigas 15 meeskonna konkurentsis 58 punktiga (19 võitu ja 15 kaotust) viiendat positsiooni, kuid koht kõrgemal paiknev Ässäti meeskond on kogunud vaid ühe punkti rohkem. Tabeli esimesel real paiknev Kärpät on kaotanud viimased kolm kohtumist, kuid noppinud 35 mänguga koguni 73 punkti ning edestab lähimat konkurenti nelja silmaga.