Põhja-Korea teatas, mis alal olümpiamängudel osaletakse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Pyeongchangi taliolümpia maskotid

FOTO: Ahn Young-joon/AP

Põhja-Korea esindajad teatasid, et Pyeongchangi taliolümpiamängudel võivad võistelda kaks Põhja-Korea parasuusatajat, vahendab Korea Herald.

Põhja-Korea liider Kim Jong-un ulatas aastavahetuse kõnes oliivioksa ja ütles, et Pyongyang võib osaleda eelseisvatel taliolümpiamängudel.

«Loodame, et Lõuna- ja Põhja-Korea võiksid koos maha istuda ning arutada Põhja-Korea delegatsiooni osalemist Pyeongchangi mängudel ja teisi küsimusi Koreade-vaheliste suhete paranemiseks,» ütles Souli ühinemisminister Cho Myoung-gyon.

Eile katsetati ka taasavatud «kuuma liini» kahe riigi pealinna vahel ning juba arutati ka, millised sportlased diktatuuririiki suurvõistlusel esindavad. Nimelt oli põhjakorealastest olümpianormi täitnud vaid iluuisutajad Ryom Tae-Ok ja Kim Ju-Sik, kuid nemad lasid olümpiakutse vastuvõtmise ametliku tähtaja mööda.

Nüüd teatati, et Põhja-Korea teeb paraolümpial hoopis ajalugu, saates sinna võistlema parasuusatajad Ma Yoo-cheoli ja Kim Jung-hyuni. Seni pole Põhja-Korea kunagi taliparaolümpial osalenud, küll aga võisteldi 2016. aastal Rio de Janeiro paraolümpial.

Tagasi üles