Oberstdorfis kukuti palju, mitmekesiselt ja valusalt

Ott Järvela
, vastutav toimetaja
Heidi Wengi (vasakul) kukkumine 50 meetrit enne finišijoont lubas Ingvild Flugstad Östbergil (paremal) võtta võidu ja suurendada edu Tour de Ski kokkuvõttes. Foto: Christof Stache/AFP/Scanpix

Pärast tormituulte tõttu ära jäetud kolmapäevast klassikasprinti jätkus Tour de Ski eile, kui Oberstdorfis olid kavas vabatehnika ühisstardid, mille märksõnadeks kujunesid dramaatilised kukkumised.

Naiste sõidus läks Norral seetõttu kaduma kolmikvõit. Nimelt kaotas tuuri üldliidri Ingvild Flugstad Östbergi kõrval lõpusirgele tulnud Heidi Weng mõnikümmend meetrit enne finišit ilma igasuguse kõrvalise «abita» tasakaalu ja kukkus, mistõttu pidi leppima 11. kohaga.

Teise koha sai Maiken Caspersen Falla, kes kaotas Östbergile 1,9 sekundiga. Wengi kukkumiseta pälvinuks Norra seega kolmikvõidu, aga nüüd mahtus viimasena poodiumile soomlanna Krista Pärmäkoski (+3,2).