Fourcade näitas jälitussõidus võimu, Ermits alistas napilt Björndaleni

Martin Fourcade.
Martin Fourcade. Foto: MARTIN SCHUTT/AFP

Laskesuusatamise MK-sarja neljandal etapil Saksamaal Oberhofis saavutas meeste 12,5 km jälitussõidus esikoha prantslane Martin Fourcade. Kalev Ermits jõudis selle hooaja jooksul kolmandat korda punktikohale.

Ühel trahviringil käinud Fourcade edestas teise koha saanud norralast Johannes Thingnes Böd (3 trahviringi) 6,3 sekundiga ja kolmandal kohal lõpetanud Tarjei Böd (0 trahviringi) 30,9 sekundiga.

Teiselt kohalt alustanud norralane Emil Hegle Svendsen (+1.04,7) eksis lasketiirudes ühel korral ja lõpetas jälitussõidu neljandana. Esikuuikusse mahtusid ka ukrainlane Dmitri Pidrutšnõi (1 trahviring, +1.16,2) ja itaallane Lukas Hofer (2 trahviringi, +1.21,6).

Ermits (3 trahviringi, +3.45,0) kerkis võrreldes stardipositsiooniga seitse kohta ja lõpetas võistluse 35. sportlasena, edestades Norra laskesuusakuningat Ole Einar Björndalenit täpselt ühe sekundiga. Neli positsiooni loovutanud Roland Lessing (3 trahviringi, +5.10,2) sai 57 sportlase konkurentsis 51. koha.