Alusalu jõudis EMil esikümne piirimaile

Saskia Alusalu.
Saskia Alusalu. Foto: FACEBOOK / UISUTREENER

Venemaal Kolomnas toimuvatel kiiruisutamise Euroopa meistrivõistluste teisel päeval saavutas Saskia Alusalu naiste 3000 m sõidus 12. koha.

Alusalu kaotas Euroopa meistriks kroonitud hollandlannale Esmee Visserile 9,30 sekundiga. Hollandlannad teenisid kaksikvõidu, sest teisena ületas finišijoone Carlijn Actereekte (+1,50), kolmandal kohal lõpetas venelanna Natalia Voronina (+2,31). Võistlusest võttis osa 18 sportlast.

Meeste 1000 m sõidus saavutas 21 sportlase konkurentsis 16. koha Marten Liiv. Eestlane kaotas triumfeerinud Venemaa esindajale Pavel Kuližnikovile 2,31 sekundiga. Venemaale kindlustas kaksikvõidu Denis Juskov (+0,08), poodiumi viimasele astmele kerkis sakslane Nico Ihle (+0,11).