Lõuna-Korea ulatas Põhja-Koreale käe, kuid vastust pole tulnud

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Lõuna-Korea on valmis avatseremoonial oma lipu lehvitamisest loobuma

FOTO: JO YONG-HAK/REUTERS

Lõuna-Korea asespordiminister Roh Tae-kang teatas, et veebruaris PyeongChangis peetavaks taliolümpiaks moodustatakse Lõuna - ja Põhja-Korea jäähokinaiskond. Põhja-Korea pole aga uudist kinnitanud, vahendab NBC.

Roh' sõnul langetati otsus teisipäeval ning selle kasuks rääkis tõik, et kuigi Põhja-Korea lubas taliolümpial osaleda, polnud neil sportlasi. Nimelt oli põhjakorealastest olümpianormi täitnud vaid iluuisutajad Ryom Tae-Ok ja Kim Ju-Sik, kuid nemad lasid olümpiakutse vastuvõtmise ametliku tähtaja mööda.

Samas tekitab Roh' avaldus muret Lõuna-Korea hokinaistele, kes kardavad, et nüüd ei mahu nad koondisesse ja jäävad nõnda kodustelt mängudelt kõrvale. Lõuna-Korea spordi- ja olümpiakomitee soovib seepeale naiskonda suurendada tavapäraselt 23-lt 35-liikmeliseks. Läbirääkimistesse on pühendatud nii ROK kui rahvusvaheline hokiföderatsioon.

Viimati mängisid Põhja-ja Lõuna-Korea hokinaised vastamisi aprillis, kui Lõuna-Korea alistas põhjanaabrid 3:0. Kumbki hokinaiskond pole varem olümpiamängudel osalenud.

Ühtlasi teatas Roh, et kui juba Põhja-Korea sportlased võistlevad nendega koos, võiksid nad ka avatseremoonial koos marssida. Viimati tehti seda 2004. aastal Ateena suveolümpiamängudel.

Tagasi üles