Fotod: korealased ehitavad saja miljoni eest olümpiastaadioni, mida kasutatakse vaid neli korda

Kristjan Jaak Kangur
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pyeongchangi olümpiastaadion võõrustab mängude ava- ja lõputseremooniat.
Pyeongchangi olümpiastaadion võõrustab mängude ava- ja lõputseremooniat. Foto: PAWEL KOPCZYNSKI/REUTERS/Scanpix

Ehitate maja, milles elate neli päeva, siis lõhute aga maja maha. Kõlab loogiliselt? Aga siis, kui maja maksab ligi 100 miljonit eurot? Veel ebaloogilisemalt?

Ometigi just midagi sellist lõunakorealased Pyeongchangi olümpiamängude puhul teevad. Mängude ava- ja lõputseremoonia peetakse 35 000 inimest mahutaval staadionil, mille ehitamine läks väidetavalt maksma 88 miljonit eurot. Kui olümpia ja sellele järgnev paraolümpia läbi, võetakse viisnurga kujuline staadion jälle juppideks ja veetakse laiali – selle ainus ülesanne ongi võõrustada olümpia ja paraolümpia ava- ja lõputseremooniat ehk ühtekokku vaid nelja sündmust.

Teisalt tundub lõunakorealaste tegutsemine sootuks mõistlik, kui meenutada, mis on paljudest varasematest olümpiarajatistest tänaseks saanud. Selge see, et ühtegi teist 35 000 inimest kokku toovat sündmust Alpensia suusakuurordist kahe kilomeetri kaugusel Hoenggyes tulevikus vaevalt enam kunagi toimub – sestap ootaks ka staadionit tõenäoliselt ees tondilossiks muutumine.

Pyeongchangi olümpiamängud algavad 9. ja lõpevad 25. veebruaril. Paraolümpiamängud peetakse samades võistluspaikades 8.-18. märtsil.

Foto: KIM HONG-JI/REUTERS/Scanpix
Foto: Xinhua/Xinhua/Sipa USA/Scanpix
Foto: Xinhua/Xinhua/Sipa USA/Scanpix
Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles