Saarepuu sprinterite nigelatest tulemustest: tulime otse laagrist võistlema (2)

Marko Kilp.
Marko Kilp. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Austrias Seefeldis toimuval murdmaasuusatamise MK-etapi vabatehnika sprindisõidus ükski eestlane veerandfinaali ei jõudnud. Kõik neli võistlustules olnud Eesti suusasprinterit jäid 30. kohast kaugele-kaugele.

Eelsõidus polnud vastast selle hooaja valitsejale, norralasele Johannes Hösflot Kläbole, kes edestas teise tulemuse sõitnud itaallast Federico Pellegrinot koguni 4,88 sekundiga.

Parima eestlasena saavutas 92 sportlase konkurentsis 50. koha (+14.64) Karel Tammjärv, keda jäi edasipääsust lahutama 3,54 sekundit. Kristjan Koll lõpetas 69. (+19.45) ja Marko Kilp 71. (+19.55). kohal. Andreas Veerpalu, kes kaotas muuhulgas ka lätlasele ja leedulasele, lõpptulemuseks jäi 84. (+25.87) koht.

Naiste arvestuses näitas eelsõidus kõige kiiremat aega norralanna Maiken Caspersen Falla. Tatjana Mannima saavutas 59 sportlase konkurentsis 55. (+13.69) koha.

Anti Saarepuu (Team Haanja peatreener) kommentaar:

«Midagi ei juhtunud. Oleme kõrgel mäe otsas laagris. Tulime korraks alla võistlema,» selgitas Saarepuu olukorda ning rõhutas, et kõik on kontrolli all. «Kareli jaoks oli see lahtisõit (kavatseb homme osaleda 15 km vabatehnikasõidus – toim) ja Marko tundis, et tal on vaja startida,» lisas Saarepuu.

«Kui oled sprinter ja mägedes laagris, siis paratamatult oled võistlusolukorras aeglasem. Raido jätsime meelega mägedesse. Tervis on meestel korras ja kõik sujub plaanipäraselt, mingeid muutusi pole plaanis teha,» sõnas Saarepuu, kes vihjas 2006. aasta Torino olümpiamängudele – endine sprinter vajas taastumiseks vaid kolm-neli päeva ja saavutas kaheksanda koha.

Lisaks Tammjärvele osaleb homses vabatehnikasõidus ka Veerpalu, Kilp ja Koll naasevad treeninglaagrisse.