VIDEO: Sport ja seiklusfilm ühes - laskesuusatamine on väga põnev ala!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Laskesuusatamine - Kristina teeb alaga esmakordselt tutvust. Vaatame, mis juhtub.

FOTO: Konstantin Sednev

Taliolümpia avapauk kõlab õige pea ja eks igaüks võtab sealt sihikule oma lemmikalad. Minu arvates on üks põnevamaid talialasid laskesuusatamine – sport ja seiklusfilm üheskoos. Arvate, et tavainimene nii ägedat ala harrastada ei saagi? Saab küll! Arter pani end proovile.

Sportlane saabub meeletu hooga staadionile, viskab kepid käest, haarab seljast püssi ja lähebki tulistamiseks! Assa raks, ma ei julge hingatagi. Viis pauku, kas pihta või mööda?

Spordisõbrad üle maailma hoiavad hinge kinni ja sama teevad sportlased tiirus. «Nii ta on,» noogutab Eesti olümpiasportlane ja laskesuusataja Kauri Kõiv, kellel saime sabast kinni napilt enne ärasõitu Pyeongchangi. «Laskmise ajal pead sa korraks hingamise peatama, muidu on hästi raske lasta.»

Kui üks asi paistab nii põnev juba turvalisest tugitoolist vaadates, siis kui vägev võib adrenaliinilaks olla ise sündmuste keerises viibides?

Laskesuusatamisele on äge kaasa elada, kuid mis tunne on ise kõik järele proovida? Kristina pole oaraku mingi suusaäss, kuid laskmine meeldib hullupööra!

FOTO: Konstantin Sednev

Marsime reipalt Tehvandi staadioni lasketiiru, kus meid võtab vastu laskesuusatreener Vjatšeslav Všivtsev. Otsekohe saab selgeks, et see mees on oma ala tulihingeline fänn. «Olen juba kümme aastat treener, samuti on treenerid mu naine, vend ja isa. Mu lapsed sõidavad Karupesa tiimis. Nii et terve perekond laskesuusatajaid,» naeratab Slava – just nii teda siin hüütakse. Mees on täpne nagu Šveitsi kell, tehes mulle detailselt selgeks, kuidas relvaga tuleb ümber käia, mida ja kuidas teha. «Mu eesti keel pole nii hea,» poetab ta vabandavalt, kuid lood on suisa vastupidi – ma pole ammu kellestki nii hästi aru saanud! See sisendab kindlust.

Kaardistan kiiresti oma stardipositsiooni – tõsiasi, et mu nimi on Kristina ja olen eestlane, ei tähenda paraku veel, et ma hea suusataja oleksin. Pigem kuulun koperdiste hulka, kes vehivad mis kole, kuid edasi ei saa. Püssi olen kord-paar käes hoidnud, kuid siingi pole millegagi kekata. Niisiis polegi mul taskus muid trumpe peale entusiasmi.

Püss palge ja tuld!

Tagasi üles