Fantastiline: Kristjan Ilves saavutas Jaapanis MK-etapil teise koha (3)

Kris Ilves
Vasakult: Kristjan Ilves, Jan Schmid, Akito Watabe.
Vasakult: Kristjan Ilves, Jan Schmid, Akito Watabe. Foto: FIS

Eesti parim kahevõistleja Kristjan Ilves saavutas Jaapanis Hakubas peetaval MK-etapil teise koha. Ühtlasi on tegemist eestlase parima tulemusega MK-sarjas.

Ilves alustas 10 km murdmaasõitu esikohalt ning juhtis võistlust ka 900 m enne finišijoont 14,8 sekundiga, kuid võidurõõmu maitses seitsmendalt kohalt startinud norralane Jan Schmid, kes edestas eestlast lõpuks 6,6 sekundiga.

Kolmanda koha sai jaapanlane Akito Watabe (+11,1). Esikuuikusse mahtusid ka tšehh Tomaš Portyk (+11,2), sakslane Manuel Faisst (+49,3) ja austerlane Lukas Greiderer (+51,2).

Eile saavutas Ilves Jaapanis neljanda koha, kui tegi MK-sarjas karjääri parima tulemuse. Täna parandas elvalane tippmarki veelgi.

Karl-August Tiirmaa parandas stardiga võrreldes positsiooni kahe koha võrra ja lõpetas võistluse 25. kohal, kaotades võitjale kolme minuti ja kuue sekundiga. Tiirmaa jaoks oli tegu neljanda korraga karjääris, kui ta teenis individuaalseid MK-punkte ehk mahtus 30 parema sekka. Varasemad TOP30 kohad pärinevad 2014. aasta Tšaikovski MK-etapilt (19. ja 25. koht) ja mullu veebruaris olümpialinnas Pyeongchangis peetud MK-etapilt (30. koht).

Oluline on märkida, et suur osa maailma paremikust on olümpiaks ettevalmistust silmas pidades Jaapanis võistlemisest otsustanud loobuda.

Enne murdmaasõitu:

Ilves lendas hüppevoorus 123,5 meetri kaugusele ning teenis sellega 123,3 punkti. Teiseks platseerunud jaapanlane Yuto Nakamura (126,0 m, 120,1 p) alustab suusasõitu eestlasest 13, kolmandaks jäänud norralane Johnas Harald Riiber (127,0 m, 116,2 p) 28 sekundit hiljem.

Tiirmaa (106,0 m, 47,5 p) saavutas hüppemäel 37 sportlase konkurentsis 27. koha ning alustab murdmaasõitu Ilvesest kolm minutit ja 20 sekundit hiljem.