Hokiturniir algas üllatuspommiga - venelased kaotasid Slovakkiale! (2)

Video ei ole enam kättesaadav. Video ei ole enam kättesaadav.

14. veebruaril algab Pyeongchangi olümpial lõpuks ka meeste jäähokiturniir. Kanal 12 ja Postimehe otseülekande vahendusel sai kaasa elada tõelisele üllatustulemusele, kui Olümpiasportlaselt Venemaalt nime kandev võistkond kaotas 2:0 eduseisust 2:3 Slovakkiale.

Kui kaks väravat esimese nelja minuti ja kaheksa sekundi jooksul viisid OARi 2:0 juhtima, siis tundus, et üleliia põnevat mängu oodata ei ole. Muuseas, väravad olid iseloomult identsed ehk siniselt joonelt tulnud vise suunati värava lähistel Slovakkia puurivahist Branislav Konradist mööda, autoriteks Nikolai Prohhorkin ja Kirill Kaprizov.

Ent enamiku kolmandikust suurema tööta olnud OARi väravavaht Vasili Košetškin ei saanud perioodi lõpus hakkama Slovakkia kahe järjestikuse kiirrünnaku peatamisega ning Peter Olvecky ja Martin Bakoši väravad tõid tabloole 2:2 viigi, mis vaigistasid oluliselt hokihallis domineerivate venelastest fännide joviaalsust.

Slovakkia pidi teist kolmandikku alustama arvulises vähemuses, aga see kannatati ära, mis valmistas meeskonna ette terveks teiseks kolmandikuks, sest just kannatamine oligi nende 20 minuti jooksul tegevus, millega Slovakkia peamiselt tegeles.

Kuna jäähokis on võistkondadel teisel kolmandikul enda vahetusalasse pikema maa – vahetatakse pooli, aga mitte aedikuid – siis on litri valdamine sel perioodil eriti tähtis, et vältida surve alla sattumist. Esimesed 15 minutit oli Slovakkia hädas ja seisu hoidis muutumatuna puurivahi Branislav Konradi hea mäng kombineerituna OARi kehva realiseerimisega.

Kolmandiku lõpus avanes Slovakkial võimalus neljakesi kolme vastu mängida, aga seda soodsa arvulist ülekaalu ära kasutada ei suudetud. Seis endiselt 2:2 ja vägisi tuleb meelde Sotši olümpia, kus Venemaa koondis vajas Slovakkia alistamiseks karistusvisete seeriat. Tolles mängus minetatud punkt kukutas Venemaa veerandfinaalideks ebasoodsamale positsioonile ja nelja hulka võõrustajad ei jõudnudki.

Kolmandal veerandis osutus kangemaks slovakkide närv, kelle visatud väravale venelastel vastus puudub. Jäähalli ülemisel korrusel olnud Slovakkia fännide punt, kes kohtumise edenedes üha häälekamaks muutus, ei suutnud oma õnne ära uskuda - kardetud OAR on alistatud 3:2 vaatamata kiirele 0:2 kaotusseisu jäämisele. Vinge ja intrigeeriv algus meeste jäähokiturniirile!

Slovakkia kanadalasest peatreener Craig Ramsay oli koostanud meeskonnale targa mänguplaani, millega suudeti venelaste mängurõõm halvata. Lisaks tegi väravas väga hea partii Branislav Konrad ja terve Slovakkia meeskond võitles kaitses nagu emalõvi oma kutsikate elu nimel.

B-grupi teine mäng USA-Sloveenia nägi samuti dramaatilist lõpplahendust. NHLi tähtedeta ameeriklased läksid küll esime kahe kolmandikuga 2:0 juhtima, kuid kaotasid lõpuks lisaajal samuti 2:3.

Meeste hokiturniiril osaleb 12 võistkonda, kes on jaotatud kolme alagruppi. Soome alustab olümpiat homme varahommikul (kl 5.10), kohtudes Saksamaaga.