Favoriit Kanada alustas hokiturniiri uhke etteastega (1)

Et Pyeongchangi olümpiamängudel ei löö kaasa NHLi mängijad, on suur hoop USA jäähokimeeskonnale. Kanadalased väga ei kannata, sest nende hokitraditsioonid on hirmsügavad ja tipptiimi saab kokku ka muude liigade mängijatest. Selle fakti tõestuseks alistati avamängus Šveits 5:1.

Kanada lõi kaks väravat esimesel kolmandikul (Rene Bourque ja Maxim Noreau) ja kaks teisel (Bourque ja Wojtek Wolski), millega oli mängu saatus otsustatud. Viimasel kolmandikul said ühe tabamuse kirja mõlemad tiimid – Simon Moser vähendas šveitslaste kaotusseisu, kuid siis viskas Wolski litri tühja võrku ning lõpetas alpimeeste unistused tagasitulekust.

Teises A-alagrupi kohtumises võitis Tšehhi 2:1 Lõuna-Koread. Kõik väravad löödi avakolmandikul.

Laupäeval ootab ees tõenäoline põnevusmatš Kanada ja võõrustajate vahel.

Kanada jahib Pyeongchangis kolmandat järjestikust olümpiavõitu, mis oleks saavutus, mida suutis viimati Nõukogude Liidu koondis, kes võitis vahemikus 1964-1976 neli järjestikust olümpiakulda. A-alagruppi kuuluvad veel Tšehhi ja võõrustaja Lõuna-Korea.

Hokiturniir algas eile õhtul kahe üllatustulemusega B-alagrupis - Slovakkia alistas 3:2 OARi ja Sloveenia lisaajal 3:2 USA.