Björgen päästis Norra häbist ja põrmustas lõpusirgel sprindi olümpiavõitja (2)

Naiste murdmaasuusatamise 4x5 km teatesõidu olümpiavõitjaks tuli Norra, kelle ankrunaine, 37-aastane Marit Björgen alistas lõpusirgel Rootsi ankrunaise Stina Nilssoni 2 sekundiga. Pronks kuulus võistkonnale Olümpiasportlased Venemaalt. Soome leppis neljanda, USA viienda kohaga.

Mõlemad naiskonnad olid seejuures võistluse alguses hädas - Rootsi oli Anna Haagi avavahetuse järel alles viies, kaotades liidritele 25,8 sekundiga. Seejärel suutis Charlotte Kalla teises vahetuses rootslannad taas esikolmikusse tõsta. Teises vahetuses tekkis aga probleem norralastel kui Astrid Uhrenholdt Jacobsen väsis distantsi lõpupoolel ära ning andis vahetuse olümpiavõitjale Ragnhild Hagale alles 29,1 sekundit Rootsist tagapool. Finišisirgele jõudsid Norra ja Rootsi siiski koos ning Björgenil Rootsi kuninga silme all Nilssoni edestamisega probleeme polnud.

ENNE VÕISTLUST:

Tiitlikaitsjana läheb starti Rootsi (Sotšis koosseisus Ida Ingemarsdotter, Emma Wikén, Anna Haag, Charlotte Kalla), kes alistas neli aastat tagasi Sotši olümpiamängudel Soome (Anne Kyllönen, Aino-Kaisa Saarinen, Kerttu Niskanen ja Krista Lähteenmäki) ning Saksamaa (Nicole Fessel, Stefanie Böhler, Claudia Nystad, Denise Herrmann). Norralannad jäid toona medalita, kuidas läheb nüüd?

Norralannade nelikust jääb välja Tour de Ski võitnud Heidi Weng, avavahetust sõidab Ingvild Flugstad Östberg, teist Astrid Uhrenholdt Jacobsen, kolmandat 10 km vabatehnikasõidus kuldmedali võitnud Ragnhild Haga ning ankrunaine on sellel olümpial hõbeda ja pronksi võitnud Marit Björgen.