Norra võitis lisaajal Sloveeniat ja pääses veerandfinaali

Norralased tähistamas taamal edasipääsu kindlustamist.
Norralased tähistamas taamal edasipääsu kindlustamist. Foto: Julio Cortez/AP

Meeste jäähokis pääses USA järel teisena veerandfinaali Norra, kes tuli Sloveenia vastu kaotusseisust välja ja teenis lisaajal 2:1 võidu.

Sloveenia sai kohtumise eel halva uudise, kui selgus, et ründaja Žiga Jeglic andis positiivse dopinguproovi fenoterooli suhtes. «Kahjuks unustasin lisada selle enda poolt tarvitatavate ravimite nimekirja. Olin ise hooletu. Palun kõigi käest vabandust,» sõnas Jeglic.

Sloveenia hoog sellest juhtumist hoolimata ei peatunud, sest avakolmandiku järel mindi Norra vastu kaheksandikfinaali juhtima 1:0. Värav sündis kuuendal minutil, kui täpne oli Jan Urbas.

Kolmandal perioodil viigistas Norra Tommy Kristianseni viskest ning kohtumine läks lisaajale.

Lisaajal kerkis norralaste kangelaseks Alexander Bonsaksen, kes litri täpse viskega väravavõrku saatis.

Esimesena pääses täna kaheksa parema hulka USA, kes alistas 5:1 Slovakkia.