USA murdis olümpiafinaalis Kanada needuse (3)

Olümpiamängude naiste jäähokiturniiril tuli olümpiavõitjaks USA, kes alistas finaalis karistusvisetega 3:2 Kanada. Seni oli USA Kanadale kaotanud neljast viimasest olümpiafinaalist kolmes, Torinos jäädi sootuks pronksile.

Avakolmandik lõppes USA 1:0 eduseisus, värava viskas 26 sekundit enne vaheajale minekut Hilary Knight. Üsna teise kolmandiku alguses suutis kanadalanna Haley Irwin seisu viigistada ning otsustavale kolmandikule minnakse tänu Marie-Philip Poulinile Kanada 2:1 eduseisus. Kuus ja pool minutit enne normaalaja lõppu suutis USA 2:2 viigistada ning et sama seisuga lõppes ka lisaaeg, otsustasid võitja karistusvisked.

Kanada väravad viskasid Meghan Aosta, Melodie Daoust, USA poolelt olid täpsed Gigi Marvin ning Amanda Kessel. Kanadalaste poolelt eksis Meghan Aosta, ameeriklannade kangelaseks tõusis Jocelyne Lamoureux-Davidson.

Viimati võitis USA Kanadat olümpial Nagano olümpiamängudel.

Pronksmedal kuulub Soomele, kes alistas eilses pronksimängus 3:2 olümpiasportlased Venemaalt.