Järelvaadatav: 27 marulist sekundit viisid Vene hokimeeskonna olümpiafinaali

Video ei ole enam kättesaadav. Video ei ole enam kättesaadav.

Olümpiamängude kulminatsioon läheneb. Kõige populaarseim sündmus, meeste jäähokiturniiri finaal, on vaid kahe mängu kaugusel. Esimesena kindlustas koha finaalis meeskond Olümpiasportlased Venemaalt - poolfinaalis alistati Tšehhi 3:0.

Pärast väravateta lõppenud avakolmandikku alustasid mõlemad meeskonnad järgmist mänguperioodi innukamalt. Edu tõi see venelastele – teist kolmandikku oli mängitud 7.47, kui Nikita Gusev viis Olümpiasportlased juhtima. Tšehhide masendust süvendati vaid 27 sekundit hiljem, kui kiirrünnaku realiseeris Vladislav Gavrikov. Ilja Kovaltšuki toorutsemised tõid venelastele kaks kaheminutilist karistust, aga tšehhid ei suutnud vaatamata oivalistele võimalustele litrit väravasse toimetada.

Samas vaimus möödus ka viimane kolmandik - tšehhid said peale kena surve, tegid pealelööke, aga väravani ei jõudnud. Hoopis venelased viskasid oma kolmanda - viimasel minutil tühja võrku. Nõnda teeniti pilet olümpiafinaali, kus kohtutakse kas Kanada või Saksamaaga.

Enne mängu:

Veerandfinaalides näitasid tšehhid, kui haavatav on NHLi tähtedeta USA hokikoondis. 2:2 lõppenud normaal- ja lisaaja järel võeti lõpuks võit karistusvisetel.

Venelased murdsid end nelja parema sekka suuremate probleemideta põrmustades Norra koondise 6:1.