Talihärm: «Eesti! Eesti!» karjuti nii kõvasti, et lihtsalt pidi hästi sõitma!

Olümpiamängudel sprindis ühe möödalasu teinud ning elu parima sõidu teinud laskesuusataja Johanna Talihärm säras pärast sooritust rahulolust.

«Praegu on väga hea meel! Lootsin nulliga lasta, aga tundub, et see number 13 (Talihärma stardinumber - toim) oli ebaõnn. Märk hakkas liikuma, vaatasin, et kukub sisse, aga kukkus tagasi. Arvasin juba, et oli pihtas. Tundsin end hästi, pole ammu heas seisus võistelnud. Tuli hästi välja!» rõõmustas 24aastane sportlane.

Talihärm kinnitas, et paljusid võistlejaid häiris tuul. «Endalgi oli tükk tegu püsti püsimisega, samuti tahtis suusakeppe minema viia. Võidelda tuli kõvasti, aga võistluse jooksul jäi natuke vaiksemaks.»

Ta tõi välja ka põhjuse, miks lasketiirudes paljudest konkurentidest paremini hakkama sai. «Valisin 30. positsiooni, seal seina äär ilmselt natuke aitas.»

Eestlanna avaldas ka, mille abil tubli tulemus tuli: ««Eesti! Eesti!» karjuti nii kõvasti, et lihtsalt pidi hästi sõitma!»

Küsimusele, mis põhjusel võis viimasel poolel kilomeetril varasemast  rohkem kaotussekundeid tiksuda, vastas Talihärm laia naeru saatel: «Ei tea, ma isegi ei mäleta seda osa distantsist enam! Lõpus oli ikka ... päris raske.»

«Läksin sõitma nii, et oleks tiirus hakkama saamiseks piisavalt värskust. Mul kipubki millegipärast nii olema, et alguses kaotan rohkem ja edaspidi olen kiirem. Ma ei tee seda meelega, aga nii lihtsalt kipub olema. Kokkuvõttes ei saa sõidutunde kohta öelda midagi halba, järelikult oli see hea!»

Jälitussõidule 22. kohalt - vahetult ees Denise Herrmann ja 10 sekundi kaugusel Kaisa Mäkäräinen - startiv Talihärm püüab järgmiseks etteasteks valmistudeks säilitada rahu. «Pea tuleb külmana hoida. Kui Kaisa tuleb tagant mööda, siis lähme aga koos edasi!» lõpetas ta lõbusalt.

Tagasi üles