Üllatuslikult hõbeda võitnud rootslane mõtles otsustavatel hetkedel: pronks oleks hea

Sebastian Samuelsson.

FOTO: JON OLAV NESVOLD/imago/Bildbyran

Rootsi laskesuusataja Sebastian Samuelsson üllatas Pyeongchangi olümpiamängude jälitussõidus kogu maailma, kui võitis prantslase Martin Fourcade’i järel hõbemedali.

20-aastane Samuelsson alustas jälitussõitu 14. kohalt, kuid pärast viimast lasketiiru oli rootslane kindlalt kolmandal kohal. Lõpuks pronksmedali saanud sakslane Benedikt Doll pääses tiirust enne Samuelsoni minema nõnda kähku, et rootslane ei saanud arugi.

«Ma olin hirmunud. Ma ei teadnud, kui kaugel eespool oli Doll, sest läksin temast lasketiirus hiljem minema. Aga mul olid head suusad – seda karjuti mulle ka rajal,» meenutas Samuelsson pärast võistlust otsustavaid hetki.

Suurüllataja lisas: «Ma hakkasin mõtlema: ma heitlen hõbeda nimel, aga pronks oleks samuti hea. Teadsin seda, et olen suurepärases vormis ja suudan hõbeda võita.»

Samuelson püüdis Dolli kiiresti kinni ja ründas viimasel tõusul. Lõpusirgel polnud enam kahtlust, kuidas medalid jagatakse. «See oli ideaalne. Mul on hea meel hõbeda üle, peaaegu olid pisarad silmas,» tunnistas laskesuusataja.

Tagasi üles