Venemaa laskesuusalegend käskis alajuhil hambad välja kiskuda

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Aleksandr Tihhonov.

FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Laskesuusatamise neljakordne olümpiavõitja, praegu 71-aastane Aleksandr Tihhonov ei hoia sõnu tagasi Venemaa laskesuusajuhtide sõimamisel.

Andnud intervjuu telesaate „Tšempionat“ korrespondendile Andrei Pankovile, süüdistas Tihhonov laskesuusajuhte võistkonna halvas tulemuses Pyeongchangi olümpial, ehkki Venemaal lubati kaasa võtta vaid kaks mees- ja kaks naissuusatajat.

„Üheksa aastat olen rääkinud ühest ja samast asjast. Treenerite koosseis ei vasta kõrgele tasemele, föderatsiooni juhtimine on null. Viktor Maigurovit ja Vladimir Barnašovi ma ei laseks ala juhtimisele isegi lähedale. Minu info kohaselt ravib Barnašov praegu Omskis hambaid. Tahaks pöörduda tohtri poole: „Tõmmake tal kõik hambad välja!“ Kus on meeste väärikus?“ õiendas Tihhonov.

Tihhonov meenutas, et tema juhtis Venemaa laskesuusatamist 2009. aastani ning veel 2010. aasta olümpial olid tulemused head, aga siis hakkas minema allamäge. Koondise peatreener Nikolai Zagurski ei teadvat isegi sportlase taastumisest midagi. „Kelleks ta koondise juures kõlbaks? Autojuhiks või laadijaks? Ta on terve elu tegelenud teadusega, aga kus on tema teadus? Medal Pyeongchangist oleks praeguses seisus ime,“ sõnas Tihhonov.

Tagasi üles