Võimas torm lammutas Pyeongchangis olümpiapargi laiali ja park suleti!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Kui Pyeongchangi taliolümpiamängude avatseremoonial rõhutas korralduskomitee juht Lee Hee-beom, et soovitakse ajalukku minna rahusõnumiga, siis jätkuvalt võistlusi kimbutavate tuulte tõttu kipub 23. taliolümpia saatuseks kujunema ilmateate-mängudeks saamine.

Äsja laekunud teate kohaselt sulgesid korraldajad sissepääsu Gangneungi olümpiaparki, kus asuvad jäähoki, kiiruisutamise, lühiraja kiiruisutamise, iluuisutamise ja curling’u võistluspaigad. Tugevad tuuleiilid, sisuliselt torm, leitakse olevat pealtvaatajate jaoks liiga ohtlik.

«Gangneungi piirkonnas puhuva tugeva tuule tõttu on olümpiapargis kõik tegevused tänaseks peatatud, et tagada inimeste turvalisus. Pealtvaatajatel soovitatakse püsida siseruumides. Ajutistes rajatistes asuvad võistluspaikade meediakeskused on samuti suletud ja ajakirjanikud suunatakse tööle pressitribüünile. Ettevaatusabinõud on võetud tarvitusele, sest turvalisus on Pyeongchangi olümpiamängude korraldajate jaoks prioriteet,» seisis korraldajate teates.

Tugeva tuule tõttu jäi täna ära mäesuusatamise naiste slaalom ja laskesuusatamise naiste 15 km individuaaldistants. Varasematel päevadel jäeti tugeva tuule tõttu ära meeste kiirlaskumine ja naiste suurslaalom.

Täna õhtul toimub Gangneungi olümpiapargis mitu võistlust – curling’u alagrupimängud, naiste kiiruisutamise 1000 meetrit ja meeste jäähokiturniiri kohtumine Slovakkia - OAR. Ilmselt peetakse need kõik nüüd tühjade tribüünide ees.

Tagasi üles