Pärmäkoski võitis iidoliga sama medali

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Soomlased on õnnelikud, et Krista Pärmäkoski tõi murdmaasuusatamises endale ja riigile teise medali Pyeongchangist. See oli taas pronks, aga napimast napim – finišisirgel tiksusid sekundid võrdluses Marit Björgeniga ja lõpuks sai soomlanna täpselt sama aja!

Pärmäkoski sõnul on Björgen tema lapsepõlve iidol, kuid tänavu pidas ta ennast juba piisavalt tugevaks, et nimekale suusatajale vastu saada. «See on olnud kogu hooaja teema. Eelmisel võistlusel jäi napilt puudu ja nüüd olime samal joonel. Annab lootust tulevikuks,» ütles Pärmäkoski Soome Yle intervjuus.

Pärmäkoski treener Reijo Jylhä ütles, et ei taha teada, kumb oli tegelikult sentimeetrite võrra kiirem, kas Pärmäkoski või Björgen. Kui tuhandikke mõõdetakse veel kiiruisutamises, kus 0,002 sekundit eristaski hõbeda- ja pronksimehi meeste 5000 m sõidus, siis suusatamises kaotati isegi sajandikud pärast seda, kui Juha Mieto oli Lake Placidi olümpial kaotanud kulla rootslasele Thomas Wassbergile 0,01 sekundiga. «Suur tänu Mietole, et enam nii väikest vahet ei mõõdeta,» ütles Jylhä.

Tagasi üles