Tipphetked: venelased pihuks ja põrmuks tagunud Soome preemiaks on duell Rootsiga

Ott Järvela, Pyeongchang
, Vastutav toimetaja

Naiste jäähokiturniiri A-alagrupi viimases voorus olid vastamisi Soome ja OAR (olümpiasportlased Venemaalt), kel mõlemal seni kirjas kaotused USA-lt ja Kanadalt. Omavahelise duelli võitis Soome.

Ning mitte lihtsalt ei võitnud, vaid venelannad löödi pihuks ja põrmuks, sest skooriks kirjutati suisa 5:1. Kaks väravat viskas Michelle Karvinen, 1+1 sai kirja Petra Nieminen.

Soome lõpetas seega alagrupiturniiri kolmanda kohaga ning kohtub veerandfinaalis nõrgemas ehk B-alagrupis teise koha saanud Rootsiga. OARi naiskonda ootab veerandfinaalis B-alagrupi võitja Šveits. Poolfinaalis ootab USA vastast paarist Soome – Rootsi ning Kanada duellist OAR – Šveits.