Lõugu laksutanud venelane saadeti olümpiamängudelt minema

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Semjon Pavlitšenko võistlus Sotšis ebaõnnestus.

FOTO: Vladimir Astapkovitš/Sputnik/Scanpix

OAR ehk siis olümpiasportlased Venemaalt nime kandev koondis saatis koju kelgutaja Semjon Pavlitšenko, kes valas viha oma ebaõnnestumise eest peatreener Albert Demtšenko peale.

2015. aastal maailmameistriks tulnud Pavlitšenko põrus täielikult, kui pidi leppima ühekelgul 14. kohaga. Ta tegi kõigis neljas sõidus vigu, kuid pärast võistlust ütles intervjuus, et ebaõnnestumise põhjus peitus erimeelsustes peatreeneriga. Pavlitšenko väitis, et tal ei lubatud kaasa võtta isiklikku treenerit Eduard Burmistrovit, kes suutnuks heal tasemel ette valmistada tema võistluskelgu. Ning Burmistrovi kõrvaldamine olevat Demtšenko süü. «Olen ka ise süüdi, et lõpuni enda eest seista ei suutnud,» ütles Pavlitšenko.

Demtšenko sõnul pakkus koondis talle uusi kelkusid, aga Pavlitšenko loobus neist. «Kui sa ise teed sõidus vigu, siis ei ole mõtet süüdistada treenereid või alaliitu,» märkis Demtšenko. Alusetu kriitika eest heideti Pavlitšenko olümpiakoondisest välja ja saadeti varakult koju.

Venemaa Kelgutamisföderatsiooni president Natalja Gart ütles TASS-ile, et Pavlitšenkot ei heidetud välja põhjusel, et ta viis nö tüli majast välja. «Meil pole koondises mingit tüli, ta avaldas isiklikku arvamust,» väitis Gart.

Tagasi üles