Zahkna suusakiirusest: tipud oleksid selja taga naernud, aga mina jään rahule

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Rene Zahkna

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Rene Zahkna sõitis Pyeongchangi olümpiamängudel meeste 20 km laskesuusatamise distantsil välja 65. koha. Võistlusjärgses intervjuus tõdes eestlane, et jääb olümpiamängudel suusakiirusega rahule, kuid laskmisega mitte.

«Kuus lasketiiru olümpial ja mitte ühtegi nulli. Minu poolt väga kohutav. Sprindis oli selge, et loodusjõud olid vastu. Täna olid aga kõigil võrdsed olud ja kohutavat tuult polnud. Vähe sellest, et ootasin enda poolt korralikku võistlust, ei tulnud üheski tiirus õnnestumist. Jama,» ütles Zahkna, kes eksis kõigis neljas tiirus korra.

«Viimase kolme nädalaga suutsin suusakiiruses nii palju päästa kui võimalik. Täna oli isegi kohati täitsa nauditav sõita. Ühe ringi sain norraka taga olla ja suutsin tal mõnusalt varuga taga sõita. Sõidukiirusega olen rahul, kuigi olümpia mõttes tippudega võrreldes see midagi erilist polnud. Kui tipud oleksid mulle sappa võtnud, oleksid nad rahulikult läbi nina hinganud ja naernud. Sõidukiirusega jäin ise igatahes rahule,» jätkas Zahkna.

Kuidas eestlane olümpiaga rahule jääb? «Ei olnud ühtegi suurt ära kukkumist, kus oleks tuulevaikuses ühes tiirus kolm mööda pannud. Kontroll oli olemas ja sõidupoolega olen rahul. Tunnen, et suund on õige. Vahepeal olin teistega võrreldes nii taga, et seal polnud enam vahet, mida ma teen – igatepidi oleks paremaks läinud.»

Mida edasi? «Praegu on selge, et ma ei saa hakata homseks treenima nelja aasta pärast algavaks olümpiaks. Praegu tuleb sellest hooajast päästa, mis päästa annab. Hooaja alguses ütlesin küll, et tahaks neljal korral punktile jõuda, proovin veel maksimumi võtta, et seda päästa. Pean nüüd laskmisega õnnestuma, sest suusapool on enda kohta õiges suunas.»

Tagasi üles