Tipphetked: kodustel mängudel mõru pilli alla neelanud venelannad võtsid magusa revanši (1)

Kris Ilves

Pyeongchangi olümpiamängudel selgus naiste jäähokiturniiril esimene poolfinalist, kui olümpiasportlased Venemaalt alistasid kaheksa parema hulgas Šveitsi naiskonna skooriga 6:2.

Venelannad viis kaheksandal minutil juhtima Anna Shohhina, kuid teise kolmandiku keskpaigas olid üheväravalises eduseisus šveitslannad, kelle poolelt tegid skoori Alina Müller ja Lara Stalder.

Otsustavat kolmandiku alustasid omakorda üheväravalises eduseisus olümpiasportlased Venemaalt, sest täpsed olid Viktoria Kulishova ja Liana Ganejeva.

Viimasel kahekümneminutilisel perioodil panid venelannad võimsama käigu sisse ja edenesid Jelena Dergatšjova, Shohhina ja Olga Sosina tabamuste toel nelja parema hulka.

Samad naiskonnad olid vastamisi ka 2014. aasta Sotši olümpiamängude veerandfinaalis. Tookord jäid võitjateks šveitslannad ning Venemaa piirdus kodustel mängudel kohaga kaheksa parema hulgas.