Tipphetked ja galerii: Skandinaavia hokikrahh ehk Saksamaa alistas lisaajal Rootsi (1)

Viljar Voog

Saksamaa hokikoondis on Pyeongchangi olümpiamängudel korda saatmas imet. Alagrupis vaid ühe hädise võidu – karistusvisetega Norra vastu – võtnud sakslased alistasid esmalt play-offi avaringis lisaajal 2:1 Šveitsi ning täna šokeeriti hokimaailma veerandfinaalis Rootsi turniiri lõpetamisega.

Sakslased said veerandfinaalis oma mängumasina väga varakult ja väga teravalt käima, kui avakolmandikul viskasid pooleminutilise vahega väravad Christian Ehrhoff ja Marcel Noebels.

Skoor püsis kolmanda kolmandikuni, kuni Anton Lander rootslaste kaotusseisu vähendas. Täit normaalsust aga veel kehtestada ei suudetud, sest Dominik Kahun viis kaks minutit hiljem sakslased taas kahe väravaga ette.

Rootslased hoidsid aga närvid kontrolli all ja leidsid oma mängus üles järgmise käigu – kaks viimistletud väravat tõid nad viigini ning edasi hoiti vastaseid surve all. Viimased kümme minutit normaalajast pidid sakslased leppima vasturünnakutega, aga väravat ei leidnud kumbki meeskond.

Lisaaeg algas sama hooga - rootslased survestasid, sakslased ehitasid rünnakuid tasa ja targu. Edukamaks osutus viimane lahendus, sest kui lisaaega oli mängitud poolteist minutit, puges Patrick Reimer oivaliselt rootslaste liinidest läbi ja lükkas litri Viktor Fasthi selja taha. Rootslaste šokk oli sama emotsionaalne kui sakslaste võidutants - nad on ühe võidu kaugusel olümpiamedalist!

Poolfinaalis kohtub Saksamaa suurfavoriidi Kanadaga, kes alistas täna 1:0 Soome koondise. Teise finalisti selgitavad Tšehhi ja Olümpiasportlased Venemaalt.