Põhja-Korea sportlase dopingujuhtum vaikiti maha

Kim Un-Hyang (valges) mängus Šveitsi vastu.

FOTO: ED Jones/AFP

Põhja-Korea jäähokimängija Kim Un-Hyang jäi Pyeongchangi olümpiamängudel vahele keelatud aine tarvitamisega, kui andis positiivse dopinguproovi diureetilise hüdroklorotiasiidi suhtes.

Diureetilist hüdroklorotiasiidi kasutatakse, et varjata teiste keelatud ainete tarvitamist. Rahvusvahelise jäähokiliidu (IIHF) sõnul tulenes 25-aastase sportlase positiivne proov «tahtmatust kasutamisest» ning aine kontsentratsioon veres oli väga madal, vahendab Insidethegames.biz.

Tema proovist tuvastati keelatud ainet 3 nanogrammi milliliitri kohta. Selle tulemusena ei kehtestatud mängijale võistluskeeldu, vaid Un-Hyang sai mängudel edasi osaleda. Võrdluseks: 2016. aasta Rio olümpiamängudel leiti Hiina ujuja Chen Xinyi proovist samanimelist ainet 36,76 nanogrammi milliliitri kohta ning teda karistati kaheaastase võistluskeeluga.

Un-Hyang esindas äsja lõppenud spordipeol Korea ühendnaiskonda, kes kordas Kasahstani ja Jaapani negatiivset rekordit, kui kaotas olümpiaturniiril kõik viis kohtumist ning viskas kodusel turniiril vaid kaks väravat.

Loe ka neid

Tagasi üles